Wystawa „Pasy” oraz „Malarze tej ziemi…” – 5.07.2012 r.

dscn0049

Wernisaż wystaw: Pasy, Malarze tej ziemi…

W Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości do końca sierpnia można oglądać 2 wystawy. Pierwsza z nich to wystawa fotografii „PASY” Darka Piwowarskiego. Fotografik, pochodzący z Rawy Mazowieckiej, pasjonuje się fotografowaniem piękna przyrody. Odbywa wiele podróży  z których przywozi dokumentacje fotograficzne widziane oczami artysty. Artysta publikował swoje zdjęcia m.in. w National Geographic i Przyroda Polska.

                Druga ekspozycja, zatytułowana „Malarze tej ziemi…”, jest również związana z naszym regionem. Prezentowane są przedwojenne widokówki  z reprodukcjami prac malarzy z przełomu
XIX i XX wieku takich jak:  Józef Chełmoński, Józef Rapacki i Teodor Ziomek. Widokówki pochodzą
z kolekcji Marcelego Węgrzynowicza i Mariusza Pierzankowskiego, członków Skierniewickiego Klubu Kolekcjonerów. Prezentowanych malarzy łączy wiele – nieprzeciętny talent, realistyczne podejście do malarstwa oraz umiłowanie natury i krajobrazów Mazowsza.

                Teodor Ziomek urodził się w Skierniewicach, Józef Rapacki ponad 20 lat mieszkał w Olszance koło Puszczy Mariańskiej i w Puszczy Mariańskiej został pochowany a Józef Chełmoński swoje największe dzieła tworzył w Kuklówce koło Żyrardowa.

Zapraszamy do RATP, ul Piłsudskiego 2, wystawy można zwiedzać  od poniedziałku  do piątku w godz. 8.00 – 18.00 a w sobotę  14.00 – 18.00.  W  związku z okresem urlopowym w dniach od 01.08 do 14.08.2012 r. akademia czynna w godz. 10.00 – 18.00. W soboty bez zmian – 14.00 – 18.00