Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

40 LAT MINĘŁO – WERNISAŻ WYSTAWY O HISTORII SŚKOIW

14 września 2017 @ 18:00 - 20:00

Akademia Twórczości przy CKiS oraz Urząd Miasta Skierniewice  

zapraszają 14 września 2017r., o godz. 18.00

na wernisaż  wystawy

 40 lat minęło … – pamiątki mieszkańców oraz fotografie Sławomira Burzyńskiego prezentujące historię Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

 Tegoroczne Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw ma wyjątkowy charakter, gdyż obchodzimy właśnie 40-lecie jego powstania. Z tej okazji na wystawie w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości można będzie obejrzeć gromadzone przez lata pamiątki, programy, plakaty, gadżety, zaproszenia i dokumenty, a także fotografie autorstwa Sławomira Burzyńskiego obrazujące historię SŚKOiW.

Na wystawie pokazano jak zmieniała się symbolika skierniewickiego święta. Na przełomie lat 70. i 80. istniały spory co powinno stanowić emblemat święta, co jest  ważniejsze z gospodarczego punktu widzenia: pomidor czy jabłko? Problem ten został rozwiązany polubownie, gdyż na zaproszeniach z lat 1978 – 1979 zamieszczono jednocześnie pomidor – w środku, a jabłka – dookoła. Na początku lat 90. symbolem święta było jabłko. Od 1999 roku do chwili obecnej, jako logo, funkcjonuje stylizowany kwiatek.

Rejonowy Urząd Pocztowy w Skierniewicach, z okazji SŚKOiW, corocznie wydaje okolicznościowe karty pocztowe. W obiegu były również okolicznościowe stemple. Podczas wernisażu wystawy „40 lat minęło…” o ludziach i wydarzeniach sprzed lat, będą wspominać: Andrzej Charzewski, były wojewoda skierniewicki oraz Ryszard Krasnodębski z Centrum Kultury i Sztuki, który organizował tę imprezę od jej początków.

Szczegóły

Data:
14 września 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce

Regionalna Akademia Twórczej Przdsiębiorczości
ul. Piłsudskiego 2
Skierniewice,