WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach zaprasza 06 marca 2015r. o godz. 18.30 (piątek) na wernisaż wystawy „Woda – źródło życia”.

.

Wystawa zorganizowana w ramach Roku Francuskiego w Skierniewicach 2015 oraz projektu „Łódzkie bardziej francuskie” koordynowanego przez Ambasadę Francuską oraz Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.

.

Yann Arthus-Bertrand urodzony 13 marca 1946 w Paryżu jest fotografem, reporterem, producentem i ekologiem francuskim. Przewodniczy stowarzyszeniu GoodPlanet i jest autorem większości zdjęć prezentowanych na wystawie.

.

Widziana z przestrzeni kosmicznej Ziemia wydaje się być zupełnie inna od pozostałych planet Układu Słonecznego. Jest to spowodowane głównie niebieskim kolorem dzięki wodzie, która zajmuje trzy czwarte jej powierzchni.

.

Woda jest niezbędna do życia.

.

Ze względu na potrzeby, między innymi, rolnictwa, przemysłu i wielkich miast, zasoby wody są mocno wykorzystywane, często w sposób, który przekracza naturalne możliwości odnawiania jej zasobów.

.

Takie formy użytkowania wody mogą spowodować poważne zanieczyszczenia i zaburzenia jej naturalnego obiegu. Ponadto, pomimo obfitości, nadużywanie i marnowanie zasobów świeżej wody, wpływa niekorzystnie na znaczną część ludzkości i licznych ekosystemów, ograniczając im  dostęp lub pozbawiając ich całkowicie źródeł wody.

.

Wystawa przygotowana przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej i stowarzyszenie GoodPlanet ma na celu przedstawienie głównych wyzwań, które stoją przed nami na rzecz bardziej zrównoważonego korzystania z zasobów wody.