Skierniewicka Noc Muzeów 2012

FOTORELACJA

W sobotę 19 maja podczas Skierniewickiej Nocy Muzeów w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości było tłoczno i gwarno. W willi Kozłowskich można było zwiedzić trzy wystawy: wystawę medali okolicznościowych ze zbiorów Bogumiła Filipka, wystawę fotografii zatytułowaną „Metamorfozy” Michała Gałęzowskiego, a także wystawę pamiątek militarnych.

Wystawę militariów przygotowało Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznych. Młodzież ze Skierniewic w mundurach wojskowych II RP oraz młodzież z Godzianowa w replikach mundurów Księstwa Warszawskiego chętnie udzielała informacji i oprowadzała po wystawie ciekawie przy tym opowiadając o broni i umundurowaniu.

Skierniewiczanie licznie odwiedzili wernisaż Michała Gałęzowskiego – fotografika, który od kilkunastu lat fotografuje na największych festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji, Berlinie. Gałęzowski wykonywał indywidualne sesje zdjęciowe m.in. z Gerardem Depardieu, Alain Delon czy z Katrin Denew. 

O godzinie 22.30 kilkunastoosobowa grupa „nocnych” turystów wyruszyła
z przewodnikiem spod RATP na spacer po Skierniewicach.