Lech Mackiewicz

Lech Mackiewicz ur. 1960

Aktor i reżyser  urodzony w Skierniewicach, absolwent krakowskiej PWST i UTS w Sydney W 1985 roku wyemigrował do Australii, jednak po 10 latach wrócił do Polski. Współzałożyciel Teatru „Auto De Fe”, pomysłodawca i współorganizator „Felliniady” i „Urodzin Mistrza”. Przez kilka lat organizował w Skierniewicach Mistrzostwa Aktorów w Pływaniu, przeniesione obecnie do stolicy. Dorobek twórczy Lecha oglądać mogli uczestnicy międzynarodowych festiwali: Seul Theatre Festival, Toga Art. Festival w Japonii, Adelaida Festival, Sydney Art Festival oraz Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym.

Grał w filmach m. in. „Karol, człowiek, który został papieżem”, „Pianista”, „Jeszcze raz”, „Jestem Twój” oraz w wielu serialach: „Hotel 52”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”. „Na Wspólnej”, „Pogoda na Piątek”, „Trzeci Oficer”,  „Plebania”.

W 2007 roku uznany za najlepszego aktora na Melbourne Underground Film Festival za rolę w filmie „Left ear” oraz wyróżniony za najlepszy scenariusz również do tego filmu.

Lech Mackiewicz, za  przyczynianie się do promocji Skierniewic został uhonorowany tytułem Honorowego Ambasadora Miasta  Skierniewice w roku 2010.

.

lech_1

fot. Adam Hanuszkiewicz