Kocham Skierniewice

„Tu się urodziłem”, „Dlaczego kocham Skierniewice”? „Za co kocham Skierniewice”? – to hasła konkursów przeprowadzonych w przedszkolach i szkołach w ramach miejskiego projektu „I love SKC”. Są pocztówki, zdjęcia, plakaty, legendy, albumy, formy przestrzenne, wiersze, prezentacje multimedialne, ulotki, gry planszowe i książka kucharska. Jak widzą nasze miasto dzieci i młodzież? Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości (Pałac Ślubów) od pon. do pt. w godz. 8.00-18.00, w sob. 14.00-18.00. Wstęp wolny.

W projekt koordynowany przez Beatę Jabłońską – I Zastępcę Prezydenta Miasta Skierniewice w styczniu br.
włączyły się wszystkie miejskie placówki oświatowe. Na terenie szkół i przedszkoli odbywały się konkursy,
których uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety z logo „I love SKC”. Na podsumowanie – miejski finał – wpłynęło kilkaset najlepszych prac,
w tym m.in.: 99 prac plastycznych dzieci w wieku przedszkolnym. Powołane zostały dwie komisje konkursowe.
W jury literackim zasiadły: Izabela Strączyńska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Mirosława Przygodzińska – również z MBP.
Dodatkowo merytorycznie jurorki wspierała Anna Majda – Baranowska – Dyrektor Izby Historii Skierniewic.
Do komisji konkursowej prac plastycznych, graficznych i multimedialnych zostali zaproszeni plastycy
i graficy młodego pokolenia: Maciej Białek, Kamila Stankiewicz i Kamil Warulik. Tu również fachową opinią służyła Anna Majda – Baranowska.
Członkowie jury przyznali łącznie 17 nagród i wyróżnień. Wyróżnione zostały także dwie najciekawsze inicjatywy pozakonkursowe.
Uroczyste podsumowanie Miejskiego Finału „I love SKC” i wręczenie nagród laureatom nastąpi w czwartek 15 listopada o godz. 11.00 w RATP.

Z materiałów dostarczonych przez szkoły i przedszkola pracownicy RATP przy współpracy plastyków z Młodzieżowego Centrum Kultury
przygotowali wystawę prac laureatów. Wystawę oglądać można do 26 listopada włącznie. Po raz drugi wystawa udostępniona
będzie  w lutym 2013 r. w skierniewickim kinie „Polonez”. Najlepsze prace wykonane w ramach projektu „I love SKC”
zostaną zaprezentowane w specjalnym wydawnictwie, którego dystrybucja rozpocznie się 19 lutego 2013 r.