EKO – WARSZTATY – 24 – 26.08.2012 r. – program

war-076

EKO – WARSZTATY

Coraz częściej ekologia staje się sposobem na życie, świadomym wyborem ludzi, którym nieobojętna jest ochrona środowiska i starają się zadbać o to w codziennym życiu. Puszki aluminiowe, zużyte ubrania, gazety, tektura – wszystkie te surowce wtórne można wykorzystać i stworzyć niebanalne przedmioty użytkowe. Włosi, tego typu odpadki zebrane na plażach europejskich, wykorzystali do budowy budynku hotelu. W takim ekologicznym hoteliku wybudowanym z dwunastu ton śmieci można spędzić wakacje w Rzymie.

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości zaprasza na EKO – WARSZTATY, podczas których będzie można w prosty i przyjemny sposób stworzyć niepowtarzalne przedmioty użytkowe,
a także poznać nowych ludzi. Będą to naczynia, doniczki i biżuteria z wykorzystaniem makulatury. Tzw. wikliniarstwo papierowe to oryginalny sposób na zamienienie zalegającej w każdym domu makulatury w małe dzieła sztuki, którymi można przytulnie udekorować dom. Cała sztuka tworzenia tego typu przedmiotów polega na skręcaniu papierowych cienkich rurek i odpowiednim ich splataniu, co w efekcie końcowym po pomalowaniu łudząco przypomina wiklinę. Ponadto na warsztatach powstaną podkładki pod zastawę stołową czy torebki z pasków bawełnianej odzieży, a także przedmioty z aluminium.

Podczas warsztatów w RATP można odkryć swoje pasje, rozwijać się. Pierwsze EKO – WARSZTATY, na które serdecznie zaprasza RATP odbędą się w dn. 24 – 26 sierpnia br. O przyjaznej atmosferze podczas różnego rodzaju warsztatów świadczy fakt, że utworzyła się już grupa uczestników, którzy biorą udział kolejno we wszystkich rodzajach warsztatów oferowanych przez RATP.

EKO – WARSZTATY I KARTA ZGŁOSZENIA

 

EKO – WARSZTATY
24 – 26 sierpnia 2012 r.
Organizator: Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach
Coraz częściej ekologia staje się sposobem na życie, świadomym wyborem ludzi, którym nieobojętna jest ochrona środowiska i starają się zadbać o to w codziennym życiu. Puszki aluminiowe, zużyte ubrania, gazety, tektura – wszystkie te surowce wtórne można wykorzystać i stworzyć niebanalne przedmioty użytkowe.
Program
24 sierpnia godz. 17.00 – 20.00 – WYROBY Z PAPIERU
Uczestnicy wykonają pleciony pojemnik (osłonka na doniczkę lub koszyczek o dowolnym przeznaczeniu) z papieru gazetowego, który po odpowiedniej obróbce i pomalowaniu będzie imitował wiklinę. Z papieru również wykonana zostanie dekoracyjna misa np. na owoce oraz drobna biżuteria (m.in. bransoletka).

25 sierpnia godz. 15.00 – 18.00 –WYROBY Z BAWEŁNY

Stare, niepotrzebne koszulki bawełniane, pocięte na długie paski splecione w całość, posłużą do wykonania modnej eko-torebki, podkładki pod zastawę stołową czy dywanika.

26 sierpnia godz. 15.00 – 18.00 – OZDOBY Z PUSZEK / BIŻUTERIA

Nowe zastosowanie znajdą też aluminiowe puszki i folia, papierowe rolki, które przeobrażą się w przedmioty użytkowe np. przybornik na biurko i niepowtarzalną biżuterię.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości ul. Piłsudskiego 2 (budynek USC)

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 sierpnia 2012r.

 

Sekretariat  MCK pok. 108, lub tel. 46 833 24 12.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wpłacenie na konto MCK do dnia 13 sierpnia br. akredytacji w wysokości 45 zł i posiadanie potwierdzenia niniejszej wpłaty.

Nr konta:

62 1500 1689 1216 8004 3139 0000

Młodzieżowe Centrum Kultury

Ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice

z dopiskiem : akredytacja na warsztaty EKO

 

lub w kasie MCK:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – 9.00 – 13.00

środa – 12.00 – 16.00

 

KARTA ZGŁOSZENIA

Liczba miejsc ograniczona – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!